Meer informatie over Ilex crenata 'green hedge' (Japanse haaghulst)
Is Ilex crenata ‘Green Hedge’ ideaal voor jouw tuin?
Heb je een kleine stadstuin, een moderne strakke tuin of een landelijke voortuin? Ilex crenata ‘Green Hedge’ voelt zich overal thuis! Dankzij zijn fijne bladstructuur en compacte groei heeft deze plant het hele jaar door een verzorgde, statige uitstraling. Deze Japanse hulst is ook een veelzijdige plant; je kan hem gebruiken als lage of middelhoge wintergroene haag (max. 2m hoog!) , in bolvorm of wolken snoeien en zelfs als decoratief element in bloemstukken gebruiken. Als haag
Onderhoud – Hoeveel snoeien?
Ilex crenata ‘Green Hedge’ is een eerder trage groeier en vraagt dus weinig onderhoud. In principe volstaat 1 keer per jaar in september maar in de strakke tuin of vormsnoei zal 2x per jaar nodig zijn.
Verzorging
Deze plant is erg robuust en weinig gevoelig voor ziektes of plagen maar vermijd langdurig natte voeten.
Tips voor aanplanten
Werk compost of bodemverbeteraar in de grond in bij het planten. Leg een mulchlaag of boomschors rond de basis om vocht vast te houden en onkruid te onderdrukken. Geef na aanplanting in de lente extra water, zeker bij droog weer.
Veel gestelde vragen
Is Ilex crenata ‘Green Hedge’ een goed alternatief voor buxus?
Ja, hij lijkt sterk op buxus maar is niet vatbaar voor buxusmot of -schimmel.
Kan ik deze Ilex crenata snoeien tot een strakke vorm?
Absoluut! Deze Japanse hulst is uitstekend geschikt voor het snoeien van strakke vormen en lage hagen.
Hoe lang duurt het voordat ik een dichte haag heb op 1,80 meter?
De tijd die nodig is voor een dichte haag hangt af van de grootte van de planten bij aankoop. Als je start met planten van 30/40 cm. moet je rekenen op zo’n 6 à 7 jaar. Start je daarentegen met planten van 60/80dan zal het maar 4 à 5 jaar duren. 2 meter is wel de absolute maximumhoogte voor deze plant. Afhankelijk van de groeiomstandigheden kan het ook zijn dat de haag maar +- 1,80 m. hoog wordt!
Hoe snel groeit Ilex crenata ‘Green hedge’?
Hij groeit ongeveer 20-25 cm per jaar, dat is niet supersnel maar maakt hem wel onderhoudsvriendelijk!
Kan Ilex crenata goed tegen de droogte?
Ja, na het eerste jaar is de plant goed bestand tegen droge periodes. Het 1e jaar moet je, zoals bij alle nieuwe aanplantingen, voldoende water geven.
Is Ilex crenata wintergroen?
Ja, hij behoudt zijn blad het hele jaar door, zelfs in de winter.